لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس یک ـ 2 اولسان؛ سندروم VAR و دست بی قرار!، باز هم رؤیا تعبیر نشد

به گزارش عینک گوچی، پرسپولیس با شکست برابر اولسان هیوندای از رسیدن به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا بازماند تا برای دومین بار در سه سال اخیر رؤیای قهرمانی این تیم تعبیر نشود.

لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس یک ـ 2 اولسان؛ سندروم VAR و دست بی قرار!، باز هم رؤیا تعبیر نشد

به گزارش عینک گوچی، تیم فوتبال پرسپولیس ایران در ملاقات فینال لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 15:30 امروز (شنبه) در استادیوم الجنوب قطر به مصاف اولسان هیوندای کره جنوبی رفت و با شکست 2 بر یک برابر حریف خود نتوانست قهرمان گردد. هر دو گل اولسان پس از بازبینی صحنه توسط داور و از طریق یاری داور ویدئویی (VAR) و از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. در صحنه گل دوم مهدی شیری اشتباهی عجیب مرتکب شد و توپ را با دست در محوطه جریمه زد تا پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا درگیر سندروم دست بی قرار و VAR گردد.

در این ملاقات مهدی عبدی در دقیقه 45 پرسپولیس را پیش انداخت اما در ادامه جونیور نگرائو در دقیقه 4+45 و 55 دو گل اولسان را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا تیم کره ای به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا برسد.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، سعید آقایی، مهدی شیری (آرمان رمضانی از دقیقه 65)، بشار رسن، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، امید عالیشاه (علی شجاعی از دقیقه 90) و مهدی عبدی.

ترکیب اولسان: جو سوهوک، دیوی بولتویس، پارک جوهو (هونگ چول از دقیقه 73)، کیم این سونگ، سین جین هو (جونگ سئونگ هیون از دقیقه 82)، جونیور نگرائو (یانسن از دقیقه 82)، یون بیت گارام، وون دوجائه، کیم تائه هوان، کیم کی هی (سئول وونگ یو از دقیقه 90) و لی چونگ یونگ (لی کیون هو از دقیقه 73).

داور: عبدالرحمان ابراهیم الجاسم

نیمه اول:

دقیقه 6: ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود پرسپولیس را مدافعان اولسان با ضربه سر دور کردند.

دقیقه 7: کار خوب بازیکنان پرسپولیس و ارسال بشار رسن به اولین موقعیت بازی تبدیل شد، اما توپ به مهدی عبدی نرسید و به بیرون رفت.

دقیقه 9: حرکت ترکیبی بازیکنان اولسان با ضربه فنی یون بیت گارام از پشت محوطه جریمه همراه شد که ضربه این بازیکن به تیر عمودی دروازه حامد لک برخورد کرد و به شکل فوق العاده خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه 13: شوت سنگین احمد نورالهی پس از برخورد به مدافع هلندی اولسان با فاصله اندک راهی کرنر شد.

دقیقه 18: ارسال تند و تیز بازیکن اولسان از جناح راست با ضربه سر جونیور نگرائو از روی خط شش قدم همراه شد، اما این ضربه از روی دروازه لک به بیرون رفت.

دقیقه 20: تا این لحظه، بیشتر بازی در اختیار تیم کره ای است و سرخپوشان ایرانی بیشتر چشم به ضد حملات دارند.

دقیقه 22: یون بیت گارام بازیکن شماره 10 اولسان بار دیگر از پشت محوطه جریمه شوت محکمی را راهی دروازه پرسپولیس کرد که حامد لک با عکس العملی خوب توپ را دور کرد.

دقیقه 32: توپ ربایی و ضدحمله خوب بازیکنان پرسپولیس باعث شد این تیم در موقعیت خوب گلزنی قرار بگیرد، اما پاس اشتباه نعمتی این فرصت را برای سرخ پوشان هدر داد.

دقیقه 45: توپ ربایی استثنایی بازیکنان پرسپولیس را مهدی عبدی با یک ضربه دقیق و زیبا به گل اول پرسپولیس تبدیل کرد.

دقیقه 3+45: بی دقتی احمد نوراللهی در داخل محوطه جریمه بلافاصله پس از گل پرسپولیس، یک ضربه پنالتی را به تیم کره ای هدیه داد. داور پس از تماشای صحنه و با یاری VAR پنالتی را به سود اولسان خاطرنشان کرد.

دقیقه 4+45: ضربه پنالتی جونیور را حامد لک ابتدا دفع کرد، اما در ادامه همین بازیکن توپ برگشتی را وارد دروازه پرسپولیس کرد.

نیمه دوم:

دقیقه 54: داور قطری با یاری VAR خطای هند واضح و ناشیانه مهدی شیری را یک بار دیگر پنالتی تشخیص داد.

دقیقه 55: باز هم جونیور نگرائو از روی نقطه پنالتی و این بار خلاف جهت حرکت حامد لک دروازه پرسپولیس را باز کرد.

دقیقه 61: موقعیت خطرناک پرسپولیس با ضربه سر یکی از بازیکنان این تیم همراه شد، اما داور پیش از آن آفساید اعلام نموده بود.

شوت 67: شوت از راه دور احمد نورالهی توسط دروازه بان اولسان در دو ضربه مهار شد.

دقیقه 78: ضربه فنی بازیکن اولسان را حامد لک به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه 79: دیوی بولتویس مدافع اولسان به دلیل خطا به روی سر لک کارت زرد گرفت.

دقیقه 82: جونیور نگرائو به دلیل اتلاف وقت به هنگام تعویض، کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 84: ارسال تند و تیز امید عالیشاه از جناح راست پس از عبور از مقابل مهاجمان پرسپولیس با شوت سیامک نعمتی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 85: صحنه مشکوک خطای مدافع اولسان روی احمد نوراللهی در داخل محوطه جریمه اولسان را داور پس از آنالیز VAR پنالتی تشخیص نداد، این در حالی بود که مدافع اولسان به پشت پای نوراللهی ضربه زد.

دقیقه 90: ضربه سر احمد نوراللهی توسط دروازه بان اولسان به اوت فرستاده شد؛ هرچند داور این صحنه را آفساید اعلام نموده بود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس یک ـ 2 اولسان؛ سندروم VAR و دست بی قرار!، باز هم رؤیا تعبیر نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس یک ـ 2 اولسان؛ سندروم VAR و دست بی قرار!، باز هم رؤیا تعبیر نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید