پرسپولیس به دنبال فرار از بحران، استقلال در رویای صدر نشینی

به گزارش عینک گوچی، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران عصر امروز (پنجشنبه) با برگزاری شش ملاقات ادامه پیدا می نماید.

پرسپولیس به دنبال فرار از بحران، استقلال در رویای صدر نشینی

به گزارش عینک گوچی، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، عصر امروز (پنجشنبه) با برگزاری شش ملاقات ادامه پیدا می نماید و در مهم ترین بازی هفته، استقلال در استادیوم آزادی از شهر خودرو پذیرایی خواهد نمود.

استقلال - شهر خودرو

تیم فوتبال استقلال در نخستین ملاقات امروز باید از ساعت 15 در استادیوم آزادی از شهر خودرو میزبانی کند. شاگردان آندره آ استراماچونی که فصل را خوب شروع ننموده بودند، از هفته ششم با کسب بردهای پر گل به بالای جدول آمدند و حالا در فاصله یک امتیازی شهر خودرو، در رتبه سوم جدول قرار دارند. البته استقلال طی هفته گذشته یک ملاقات سنگین و پر التهاب در اصفهان برابر سپاهان برگزار کرد و حالا دوباره باید برابر یکی دیگر از تیم های بالاتر از خود در جدول بازی کند. آبی پوشان تهرانی به لطف پیروزی های پر گلی که طی هفته های اخیر به دست آوردند، حالا پیش از ملاقات برابر شهر خودرو با 25گل زده، عنوان بهترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص داده اند. البته استراماچونی برای بازی برابر شهر خودرو، دیاباته را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و این موضوع قطعا کار تیمش را سخت خواهد نمود.

در مقابل اما شهر خودرو که تیم دوم حال حاضر لیگ است، هفته قبل شکست بدی را مقابل صنعت نفت آبادان متحمل شد و نتوانست به توجه به نتایج سایر رقبا، به صدر جدول برسد. با این حال گل محمدی و شاگردانش این شانس را در اختیار دارند تا با فزونی برابر استقلال، به صدر جدول برسند.

تراکتور - شاهین شهرداری بوشهر

در دومین ملاقات روز پنجشنبه، تراکتور از ساعت 15:30 باید در استادیوم یادگار امام تبریز از شاهین شهرداری بوشهر میزبانی کند. شاگردان مصطفی دنیزلی که با دو بازی عقب افتاده در حال حاضر 17 امتیازی هستند و در صندلی هشتم جدول قرار دارند، 8گل در 10بازی اخیر دریافت نموده اند و از این حیث نشان داده اند که خط دفاع قدرتمندی را در اختیار ندارد اما با توجه به عملکرد شاهین شهرداری بوشهر که بدون برد در قعر جدول قراردارد، به نظر می رسد کار سختی پیش روی آن ها نیست. از طرف دیگر شاهین شهرداری با 23گلی که در 12 بازی خود دریافت نموده، عنوان ضعیف ترین خط دفاع لیگ را به خود اختصاص داده است.

گل گهر سیرجان - نفت مسجدسلیمان

گل گهر سیرجان در دیگر بازی هفته باید از ساعت 16 از نفت مسجدسلیمان میزبانی کند. گل گهر سیرجان در هفته های نخست لیگ آنقدر خوب کار نکرد که مدیران این باشگاه از ماندن آن در لیگ برتر اطمینان داشته باشند. از این رو با تغییر کادر فنی و استخدام مجید جلالی به دنبال ماندن در لیگ هستند. هرچند مجید جلالی هم هنوز نتوانسته گل گهر را از شرایط بحرانی خارج کند. البته گل گهر سیرجان حالا فرصت خوبی در اختیار دارد تا با استفاده از شرایط میزبانی، نخستین پیروزی خود را در لیگ برتر جشن بگیرد.

در مقابل شاگردان مهدی تارتار که با مسائل اقتصادی رو به رو هستند، نتایج خوبی را در لیگ نوزدهم کسب نموده اند. نفت مسجدسلیمان با 18 امتیاز در رده هفتم جدول قرار گرفته است و می تواند با پیروزی برابر حریف قعر نشین خود، به رتبه های بالایی جدول برسد.

نساجی مازندران - سپاهان

در دیگر ملاقات امروز نساجی مازندران در حضور هوادارنش از ساعت 16 میزبان سپاهان اصفهان است. رضا مهاجری و تیمش که پیش از این از 11 بازی خود 11 امتیاز کسب نموده اند، حالا دوباره این فرصت را در اختیار دارند تا با استفاده از شرایط میزبانی و حمایت هوادارانشان، سه امتیاز دیگر به اندوخته های خود اضافه نمایند. در مقابل سپاهان اصفهان که در هفته گذشته بازی سنگینی برابر استقلال را پشت سر گذاشت، حالا می خواهد با کسب سه امتیاز دیگر علاوه بر حفظ صدر نشینی، به رقابت برای کسب عنوان قهرمانی نیم فصل ادامه بدهد.

صنعت نفت آبادان - پیکان

در دیگر ملاقات امروز صنعت نفت در استادیوم خانگی خود از ساعت 16:15 از پیکان پذیرایی می نماید. صنعت نفت هم مانند سایر تیم های نفتی که با مسائل اقتصادی رو به رو هستند، دچار مسائلی است اما با این حال توانسته نتایج خوبی را کسب کند. دراگان اسکوچیچ که تیمش به تازگی با شکست برابر پرسپولیس از جام حذفی کنار رفته، می داند اگر در این ملاقات خانگی به فزونی برسد می تواند خود را در جمع بالانشین های لیگ ببیند. در مقابل پیکان با حسین فرکی چند هفته ای است نتایج خوبی می گیرد با پیروزی های متعدد توانسته از انتهای جدول فاصله بگیرد و مطمئنا رقیب سختی برای آبادانی ها خواهد بود

ذوب آهن - پرسپولیس

در آخرین ملاقات هفته سیزدهم، ذوب آهن اصفهان از ساعت 17:30 میزبان پرسپولیس است. منصوریان که فصل قبل با ذوب آهن نتایج خوبی در لیگ قهرمانان آسیا کسب نموده، در لیگ نوزدهم پیروز نبود و حالا بعد از گذشت 12هفته، فقط 2 پیروزی در کارنامه خود ثبت نموده است. با این حال بازی در اصفهان برای پرسپولیس همواره سخت است و منصوریان امید زیادی دارد تا با کسب یک پیروزی خانگی، تیمش را از انتهای جدول جدا کند.

در مقابل گابریل کالدرون که تیمش طروات وشادبی سه سال قبل را ندارد، در آخرین بازی خود برابر صنعت نفت آبادان در جام حذفی به فزونی رسیده و حالا با روحیه مضاعف به دنبال شکست ذوب آهن است. پرسپولیسی ها طی 11بازی خود، فقط در 6ملاقات به فزونی رسیده است. با این حال بازیکنان پرسپولیس به خوبی می دانند که اگر برابر حریف اصفهانی خود نتیجه نگیرند، از کورس قهرمانی فاصله می گیرند.

شش ملاقات هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران:

استقلال - شهر خودرو ساعت 15 استادیوم آزادی

تراکتور - شاهین شهرداری بوشهر ساعت 15:30 استادیوم یادگار امام تبریز

گلگهر سیرجان - نفت مسجدسلیمان ساعت 16 استادیوم خانگی گل گهر

نساجی مازندران - سپاهان ساعت 16 استادیوم وطنی

صنعت نفت آبادان - پیکان ساعت 16:15 استادیوم تختی آبادان

ذوب آهن - پرسپولیس ساعت 17:30 استادیوم فولادشهر

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پرسپولیس به دنبال فرار از بحران، استقلال در رویای صدر نشینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس به دنبال فرار از بحران، استقلال در رویای صدر نشینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید